Pozycjonowanie stron

Search Engine Optimization – skuteczne i bezpieczne pozycjonowanie oraz optymalizacja serwisów internetowych

W czasach gdy 70% internautów rozpoczyna przeglądanie Internetu od wpisania zapytania do wyszukiwarki Google efektywne pozycjonowanie serwisu internetowego musi być kluczowym elementem strategii e-marketingowej. Nikt, kto pozawala sobie na utratę 70% klientów, nie może liczyć na odniesienie sukcesu w realnym ani w wirtualnym świecie.

Istnieje wiele sposobów na generowanie ruchu na serwisie i zwiększanie sprzedaży: reklama na innych witrynach (bannery, mailing, sponsoring), płatna reklama w wyszukiwarkach zwana SEM (Search Engine Marketing np. Google AdWords) oraz obecność w naturalnych wynikach wyszukiwania (określane najczęściej jako SEO – Search Engine Optimization). Znamy te narzędzia dobrze , ponieważ zajmujemy się promocją, komunikacją i reklamą w Internecie od prawie 10 lat.

Wiemy także które z tych narzędzi są najbardziej skuteczne. Dlatego Optymalista zajmuję się dwiema formami zwiększania ruchu i sprzedaży na witrynie: reklamą w wyszukiwarkach oraz optymalizacją stron WWW. Wiemy jak się tymi narzędziami posługiwać. Dla jednego z naszych klientów zbudowaliśmy serwis internetowy przyciągający dwa miliony unikalnych użytkowników w skali miesiąca. Wdrożenie zajęło nam trzy miesiące.

W swojej pracy nigdy nie posługujemy się tzw. czarnym SEO (Black Hat SEO) czyli nieetycznymi technikami pozycjonowania. Stosowanie ich niesie ryzyko usunięcia serwisu z indeksów wyszukiwarek oraz powoduje szkody dla wizerunku firmy. Odbudowa utraconej w ten sposób pozycji potrafi być bardzo kosztowna i może zająć dużo czasu.

Tematy powiązane: