Analiza statystyk

Analiza statystyk serwisów WWW, a właściwie analityka webowa jest kluczowym obszarem oferowanych przez nas usług konsultingowych. Obiektywny ilościowy wymiar działania serwisów internetowych jest podstawą do optymalizacji kampanii, audytów SEO, czy oceny jakości architektury informacji.

W naszej pracy posługujemy się koncepcją KPI ( Key Performance Indicators), która pozawala, skoncentrować uwagę na najistotniejszych czynnikach wpływających na sukces witryny. Wspólnie z Klientami definiujemy mierniki opisujących skuteczność i efektywność działania serwisu różne obszary funkcjonowania serwisu. Przykładowo: tempo i zakres indeksacji przez wyszukiwarki, odwiedzalność witryny, lojalność użytkowników, współczynniki konwersji.

Doradzamy w zakresie implementacji i wykorzystania Google Analytics. Jest to obecnie najlepszego darmowe rozwiązanie do analizy statystyk, przewyższającego funkcjonalnoscią i łatwością obsługi większość produktów komercyjnych. Google Analytics pozwala nie tylko śledzić wszystkie podstawowe statystyki, ale silnie wspiera analizy post-click. Jest w szczególnosci przydatny do analizy efektywności  kampani reklamowych Pay-Per-Click z wykorzystaniem Google AdWords.